Blogas burnos kvapas – ką jis reiškia ir kaip užkirsti jam kelią?

Senovėje buvo manoma, jog gaivus burnos kvapas reiškia, ne tik puikią higieną bet taip pat ir švarią sielą. Visgi, pasitaikius prastam kvapui iš burnos, nebuvo aišku kas jį sukelia. Taigi, kas tai per problema?

Viena iš dažniausių ir nemaloniausių burnos ertmės bėdų, kankinanti 1 iš 4 žmonių – prastas burnos kvapas, kitaip dar yra vadinamas HALITOZE. Halitozę sukelia anaerobinės bakterijos, gaminančios sierą. Šios bakterijos gyvena ir dauginasi ant liežuvio ir gerklėje. Kada bakterijos pradeda per greitai skaidyti baltymus, greičiau gaminasi ir siera, kuri skleidžia blogą burnos kvapą. Šis procesas vyksta tuomet, kai dantys nėra tinkamai valomi, jų tarpdančiuose kaupiasi nešvarumai, būtent tai ir iššaukia nekontroliuojamą anaerobų augimą. Prastas burnos kvapas, taip pat gali signalizuoti apie burnos ertmėje slypinčią infekciją.

Kariesas – tai unikali ir vis dažniau pasitaikanti burnos ertmės (dantų) liga. Ši infekcija nėra paprasta ir neatsiranda savaime. Karieso įsitvirtinimui reikia: neapdorotų angliavandenių, bakterijų, dantų bei laiko. Kadangi, žmogus negali visiškai atsisakyti angliavandenių, burnoje gyvenantys mikroorganizmai jais minta ir išskiria tam tikrą rūgštį, kuri ardo dantų emalį. Dažnu atveju, ši burnos ertmės infekcija ne tik veda link skylių atsiradimo, bet ir sukelia prastą kvapą iš burnos.

Kaip to išvengti?

Užkirsti kelią šioms problemoms yra ganėtinai paprasta, jeigu jos yra pastebimos laiku. Svarbiausia – taisyklingai prižiūrėti savo burnos higieną. Šiuo atveju, neužtenka dantis tiesiog išsivalyti dantų šepetėliu, taip pat reiktų naudoti dantų siūlą ar irigatorių, kad švariai išvalytumėte visus tarpdančius ir tarpus tarp dantenų. Tik taip būsite užtikrinti, jog maisto likučiai nesikaups ir neties kelio problemai įsitvirtinti jūsų burnoje!

Atminkite: Graži šypsena, tai Jūsų vizitinė kortelė!

-wesmile.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Pirkinių krepšelis
Scroll to Top